O mnie

Mam na imię Beata

Od około 15 lat zajmuję się podatkami. Tematyka podatkowa od zawsze była mi bliska. Pamiętam, gdy miałam 16 lat i po raz pierwszy sporządzałam fakturę VAT – w tamtych czasach – odręcznie! Gdy się popełniło błąd, trzeba było przepisywać fakturę i gdy na fakturze było z 20 i więcej pozycji, to była prawdziwa udręka. Wtedy też zaczęłam się zastanawiać, a dlaczego trzeba przepisywać, a gdzie to się następnie wpisuje te faktury VAT, a co to są księgi rachunkowe? Rodzice koniecznie jednak chcieli, abym ukończyła Technikum Gastronomiczne … a, że jakoś wtedy jeszcze nie potrafiłam się przeciwstawić, poszłam pokornie uczyć się w zawodzie technik żywienia, co spowodowało, że gotowanie i układanie jadłospisów to nie moja pasja. (No ewentualnie mogę upiec jakieś ciasto, ale tylko dlatego, ze uwielbiam wszystko co jest słodkie :) )

Po ukończeniu szkoły średniej wiedziałam na pewno, że gastronomia to nie moja droga i w celach edukacyjnych udałam się na Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu. Gdy ukończyłam studia, spisałam sobie na kartce czym chciałabym się zajmować w życiu oraz zalety i wady każdej z profesji (były ich aż trzy). Obok dwóch pomysłów z dziedziny handlowo – reklamowo – marketingowej, jako ostatnie na liście pojawiły się podatki, a konkretnie „zostać doradcą podatkowym”.

Wygrały podatki :)

I tak też z ciekawości chodziłam na staże do doradców podatkowych (oj mieli ze mną ciężko, bo wiecznie zadawałam dziwne pytania) i ukończyłam studia podyplomowe w dziedzinie podatków. Później wygrałam konkurs na najlepszy artykuł podatkowy (jeszcze bez żadnego wielkiego doświadczenia) a jeszcze później zdałam państwowy egzamin na doradcę podatkowego.

Potem była pierwsza poważna praca w spółce doradztwa podatkowego – Grant Thornton. Spędziłam tam prawie 12 lat. Zaczęłam od Senior Konsultanta, skończyłam na stanowisku Partnera. Dużo się tam nauczyłam, nie tylko merytorycznie, ale również znacząco rozwinęłam moje umiejętności osobiste. Koledzy nie mieli ze mną łatwo, bo pokornym barankiem nigdy nie byłam :) Mogę jednak powiedzieć, ze super się pracowało, super współpracownicy, super zespół, z którym miałam okazję bezpośrednio pracować i w ogóle, mogę powiedzieć, że gdyby nie doświadczenia w tej pracy, to nigdy nie mogłabym robić tego, co robię teraz. Dziękuję :)

A teraz: piszę artykuły, udzielam wywiadów w telewizji, prowadzę szkolenia, jestem zapraszana na różne konferencje, doradzam i wspieram podatników, dzielnie reprezentuję ich przed organami podatkowymi, współtworzę 8Tax Doradztwo Podatkowe Sp. z o.o., współpracuję z nieprzeciętnymi i najlepszymi ludźmi w ramach 8Tax. I poczułam, że jest czas na pisanie bloga.

Zatem wiecie już, że zajmuję się podatkami. Szczególnie wspieram moich Klientów w postępowaniach podatkowych, sądowo-administracyjnych, kontrolach, interesuję się zagadnieniami podatkowymi w spółkach osobowych prawa handlowego, opodatkowaniem zarządów, artystów, sportowców i ostatnio także rozliczaniem z zakresu prywatnych finansów osób fizycznych dotyczących spadków, darowizn, przychodów ze zbycia nieruchomości. Specjalizuję się także w optymalizacjach podatkowych, w tym dotyczących spółek osobowych prawa handlowego, tworzeniu odpowiednich struktur podatkowych w grupach spółek.

Na co dzień jestem optymistką, zawsze powtarzam, że wszystko jest możliwe, że nie ma celu albo marzeń nie do zrealizowania, kocham życie i kocham to co robię i czym się zajmuję. Uwielbiam rozmawiać z ludźmi, obserwować świat, wyciągać wnioski, uwielbiam szybką jazdę samochodem, taniec, odkrywać nowe miejsca, poznawać nowych ludzi, czasem wylegiwać się na trawie. I lubię też pisać… :)